#zostańwdomu Czechy Europa Normalnie tego nie robię

Czesi odkładają inaugurację sezonu na zamkach

Klasą architektury i mnóstwem zabytkowych artefaktów, czeskie zamki i pałace mogą z powodzeniem konkurować z najsłynniejszymi skupiskami tego typu obiektów w Europie. Niestety, w związku z ograniczeniami, jakie nakładają na społeczeństwa wszystkich krajów na świecie, próby walki z epidemią koronawirusa, Czesi przełożyli moment wiosennego otwarcia swoich zamków. Termin inauguracji podadzą później.

Wszystkie tego typu decyzje podejmowane są z intencją ograniczenia kontaktów między ludźmi, a w efekcie zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Poniżej cytuję komunikat prasowy w tej sprawie przesłany 11.03.2020 przez Czechtourism:

Czesi przesuwają termin inauguracji sezonu na zamkach i w pałacach

W nawiązaniu do zaleceń ministerstwa zdrowia, czeski Narodowy Instytut Zabytków zdecydował o przesunięciu terminu inauguracji sezonu turystycznego na zamkach, w pałacach i innych zabytkowych obiektach.

Narodowy Instytut Zabytków sprawuje pieczę nad około setką zabytków, między innymi nad zamkami, pałacami,  klasztorami i kościołami. Otwarcie sezonu tradycyjnie odbywało się 1 kwietnia.


Informacja o aktualnym terminie inauguracji zostanie podana na stroniewww.npu.cz

 

0 komentarzy dotyczących “Czesi odkładają inaugurację sezonu na zamkach

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: