FFB Stolica zachwyca

Biała na Saskiej Kępie

Na Saskiej Kępie, przy skrzyżowaniu Francuskiej i Zwycięzców, w modernistycznym Domu Łepkowskich dzieje się. Grupa Warszawa, prowadząca kilka lokali w Warszawie uruchamia tam kolejny pod nazwą „Biała”. Póki co zagospodarowali ogród, trochę tymczasowo-plażowo, ale pomysłowo.

Jak piszą na swoich stronach założyciele Grupy Warszawa: „Biała to restauracyjny projekt oparty o współczesną kuchnię polską. Siedzibą jest awangardowa modernistyczna willa na warszawskiej Saskiej Kępie, zwana dawniej “Białą Willą”. Od czerwca 2016 dla gości dostępny jest wyposażony w pełną kuchnię i bar ogród otaczający budynek, a od jesieni 2016 działać będzie również restauracja w poddanym rewitalizacji wnętrzu budynku.„.

Co zaś się tyczy willi, to powstała w latach 1934-1935 według projektu architektów Lucjana Korngolda i Piotra Lubińskiego. „Archimapa 1918-1939”, przytacza ją jako jeden z najciekawszych przykładów architektury dwudziestolecia międzywojennego. Od frontu jest na parterze wnęka z wejściem z kolumnami, od tyłu taras wsparty na jednym filarze oplecionym spiralnymi schodami z ogrodu. Akacje i czarny bez w ogrodzie. Wokół posesji kute ogrodzenie.

Póki co, siedzi więc sobie człowiek pod baldachimem akacji. Pod nogami mlaska mu trochę błotka, pod pupą pręży się płótno granatowego leżaka. Całkiem jest fajnie. Tym bardziej, że próbują karmić wyrafinowanie. Choć to oczywiście rzecz gustu, ale podają starannie. Ceny proponowanych potraw oscylują koło 20-30 zł. Drinki po cenach sasko-kępskich.

warszawska-syrenka_72dpi INFO
Domena zarejestrowana, ale jeszcze nie wypełniona: www.bialazjedziwypij.pl
Lakoniczne info na stronach właściciela lokalu: www.grupawarszawa.com; trochę więcej na FB: www.facebook.com/bialazjedziwypij/
Menu na stronach: www.zomato.com


Materiał publikowany na stronach http://magazynswiat.pl/ w dziale <Akcje / Trochę kultury>.

0 komentarzy dotyczących “Biała na Saskiej Kępie

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: