Europa Pałace i dwory Mazowsza Polska

Spirala energetyczna w Chlewiskach

Gospodarze „Manor House SPA” w Chlewiskach ułożyli kamienną spiralę energetyczną w zacisznym zakątku rozległego parku otaczającego, zamienione na ekskluzywny hotel, zabytkowe gniazdo rodu Odrowążów.

Spiralę, odwołując się do tajemniczych sił przyrody i tradycji sięgających pradziejów naszego gatunku, zaprojektował Leszek Matela – radiesteta, geomanta, pasjonat zjawisk określanych przez sceptyków mianem paranormalnych. Decydujący wpływ na wybór miejsca miała koncentracja pozytywnych promieniowań przyrody. Precyzyjne ułożenie kamieni pomaga wyzwolić drzemiące wokół nas siły natury.

Przed wejściem na spiralną ścieżkę wyznaczoną kamieniami należy uspokoić emocje. Po trzech wyrównanych oddechach można zacząć spacer. Kroczyć najlepiej bez pośpiechu, koncentrując się na oddechu. Po dojściu do środka instalacji trzeba stanąć na 3-5 minut na centralnym kamieniu. Można w tym czasie robić znane sobie energetyzujące ćwiczenia, a jeśli takich nie ma, wystarczy że postoimy spokojnie i oddychając swobodnie wsłuchamy w śpiew ptaków. Powrót powinien przebiegać równie niespiesznie.

Prawdę mówiąc, nie jest ważne czy podzielamy poglądy i nadzieje twórców instalacji, czy też pozostajemy sceptyczni wobec tego typu zjawisk. Podczas kilkuminutowej sesji, spacerując wolnym krokiem, koncentrując się na ruchach i oddychaniu przy śpiewnym wtórze ptaków, doznamy wystarczająco dużo przyjemnych bodźców, by poczuć przypływ pozytywnej energii.

Kamienna spirala energetyczna – miejsce mocy w ogrodzie dworskim w Chlewiskach, fot. Paweł Wroński
Instrukcja – jak korzystać z kamiennej spirali energetycznej w Chlewiskach, fot. Paweł Wroński
W medytacyjnym zakątku parku dworskiego w Chlewiskach znajduje się między innymi kopia japońskiego ogrodu ZEN (z Kioto), fot. Paweł Wroński
W 10-hektarowym parku wokół Pałacu Odrowążów jest wiele miejsc sprzyjających rekreacji i wyciszeniu, jak choćby Wyspa Miłości na Małym Stawie, fot. Paweł Wroński

Manor House SPA – Pałac Odrowążów w Chlewiskachwww.manorhouse.pl
Leszek Matelawww.leszekmatela.com

0 komentarzy dotyczących “Spirala energetyczna w Chlewiskach

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: