Austria Europa

W Austrii szczepienia przeciwko Covid obowiązkowe

Austriackie władze jako pierwsze w Europie wprowadzają obowiązek zaszczepienia się przeciwko Covid-19.

Od 1 lutego 2022 roku trzeba być zaszczepionym w Austrii. Można więc przypuszczać, że ruch turystyczny w kraju Mozarta będzie możliwy tylko z paszportem covidowym, czyli dowodem dokonanego szczepienia, bo trudno wyobrazić sobie by Austriacy chcieli narażać własnych obywateli i zaszczepionych gości na kontakt z nieodpowiedzialnymi nosicielami wirusa.

Krótko mówiąc – kto chce w ferie zimowe w 2022 roku poszaleć na nartach w Alpach austriackich, a jeszcze tego nie zrobił, powinien się zaszczepić, nawet jeśli polski rząd nie odważy się na podobne posunięcie!

Od 22 listopada w Austrii obowiązuje lockdown, póki co na 20 dni, ale czy zostanie przedłużony czy nie, zależy od rozwoju sytuacji. W kraju zaszczepiło się 2/3 populacji. Władze austriackie szacują jednak, że to za mało żeby powstrzymać rozwój pandemii.

Turystyka, w tym zimowa daje Austrii 5-procentowy wkład w PKB – pisze Rzeczpospolita.

https://www.austria.info/de/service-und-fakten/coronavirus-situation-in-oesterreich

Bieżące informacje (w jęz. polskim): https://www.austria.info/pl

1 komentarz dotyczący “W Austrii szczepienia przeciwko Covid obowiązkowe

  1. Już wcześniej zasadę 3G (geimpft, zaszczepiony, genesen, ozdrowiały i getestet – przetestowany) zamieniono na 2G (geimpft, zaszczepiony lub genesen, ozdrowiały), uznając, że test to za mało. Austria jest w awangardzie walki z pandemią w Europie, bo władze odważnie podejmują niepopularne decyzje!

    Polubienie

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: